Ти ЯК?

/Files/images/ти_як.jpg

10 жовтня увесь світ відзначає День ментального здоров'я.
На допомогу може прийти ця платформа: https://www.howareu.com/

(Телефони довіри)

Поради батькам з виховання підлітків

Якими діти народжуються – ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання. Плутарх

/Files/images/picture/сімя.jpg Сучасна сім’я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини.
Саме вона має виконувати головне завдання – забезпечувати матеріальні та педагогічні умови для духовного, морального, інтелектуального й фізичного розвитку юного покоління.

/Files/images/picture/тел_довіри.png

Пам’ятка для батьків!

1. Ніколи не займайтесь „виховною роботою” у поганому настрої.

2. Чітко визначте, що ви хочете від дитини (і поясніть це їй), а також дізнайтесь, що вона думає з цього приводу.

3. Надайте дитині самостійність, не контролюйте кожен її крок.

4. Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього і розглядайте з дитиною її правильні і неправильні, доцільні і недоцільні кроки до мети.

5. Не пропустіть моменту, коли досягнуто перші успіхи. Відмітьте їх.

6. Вкажіть дитині на допущену помилку, щоб вона осмислила її.

7. Оцінюйте вчинок, а не особистість. Пам’ятайте: сутність людини і її окремі вчинки – не одне й те саме.

8. Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в неї, не зважаючи на помилку.

Ви повинні знати

1. З ким приятелює ваша дитина.
2. Де проводить вільний час.
3. Чи не пропускає занять у школі.
4. У якому вигляді або стані повертається додому.

Кілька коротких правил

1. Показуйте дитині, що її люблять такою, якою вона є, а не за якісь досягнення.
2. Не можна ніколи (навіть у пориві гніву) говорити дитині, що вона гірша за інших.
3. Треба чесно й терпляче відповідати на будь-які її запитання.
4. Намагайтесь щодня знаходити час, щоб побути наодинці зі своєю дитиною.
5. Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками, але й із дорослими.
6. Не соромтесь підкреслювати, що ви пишаєтеся своїм малюком.
7. Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини.
8. Завжди говоріть дитині правду, навіть коли вам це невигідно.
9. Оцінюйте тільки вчинки, а не її саму.
10. Не домагайтеся успіху силою. Примус – найгірший варіант морального виховання. Примус у сім’ї порушує особистість дитини.
11. Визнайте право дитини на помилку.
12. Думайте про дитячий «банк» щасливих спогадів.
13. Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі.
14. І взагалі, хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини, і тоді ви краще зрозумієте, як її виховувати.

Пам'ятка для батьків!

  1. Любіть свою дитину такою, якою вона є, а не за її досягнення та успіхи.
  2. Не порівнюйте її з іншими дітьми. Порівнюйте її з самим собою – такою, як вона була вчора, і можливо буде завтра.
  3. Не сваріть, а тим паче не ображайте дитину в присутності чужих людей. Поважайте почуття і думки дитини. На скарги з боку оточення відповідайте: «Дякую, ми вдома обов’язково поговоримо на цю тему».
  4. Засуджуйте не саму дитину, а її вчинок.
  5. Навчіть дитину розповідати про свої проблеми. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, які виникають з однолітками та дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
  6. Постійно спілкуйтеся з дитиною. Нехай вона розповість вам, як провела день. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина відчувала, що це вам справді цікаво.
  7. Залучайте дитину до обговорення сімейних проблем, вислуховуйте й обговорюйте її думку.
  8. Не формуйте взаємин на заборонах. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.

І пам’ятайте повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до вас і надалі

Чому підлітки брешуть? Як боротися з брехнею у підлітка?

Підлітковий вік — це досить проблемний період у житті людини. У цей час починається статеве дозрівання, молодий організм росте дуже швидко, відбувається процес становлення особистості та психологічного розвитку. Підлітки хочуть зрозуміти, ким є насправді, і намагаються здаватися краще в очах оточуючих.

Чому підлітки брешуть?
Усі батьки мріють виростити своїх дітей чесними і порядними людьми, але багато з них стикаються з дитячою брехнею. Найчастіше це відбувається в підлітковому віці. Щоб побороти це неприємне явище, необхідно виявити справжню причину брехні.
Коли дитина підростає, у нього з’являється бажання стати самостійним і менше залежати від батьків. Це нерідко стає причиною брехні. Дитина намагається створити власний простір, тому зберігає свої секрети.
Багато дітей брешуть, щоб утвердитися в якості лідера серед однолітків. Вони придумують небувалі історії, щоб заробити авторитет. Але така брехня занадто швидко входить в звичку, тому діти починають обманювати не тільки друзів і однокласників, а й батьків.
Якщо ви помітили, що ваше чадо бреше — це сигнал про те, що в його світі не все гладко. Вам варто переглянути власну поведінку. Батьки є прикладом для своїх дітей, тому ніколи і не за яких обставин не брешіть на очах про дитину.
Можливо, підліток бреше, тому що йому не вистачає вашої уваги. Встановіть з ним довірчі відносини, частіше цікавтеся його життям і діліться своїми секретами. Він повинен зрозуміти, що може вам повністю довіряти.
Якщо дитина бреше, щоб уникнути покарання, можливо, ваші методи виховання занадто суворі. Не будьте надто суворі, щоб підліток не боявся вас. Він повинен розуміти, що всі покарання не перебільшені, а справедливі.
Будьте щирими і чесними зі своїми дітьми, більше розмовляйте з ними, і вони завжди будуть говорити вам тільки правду.
Для того, щоб боротися з брехнею, потрібно спершу виявити її причини, а тоді вже діяти. Спробуйте побачити ситуацію очима дитини. Покажіть, що готові її вибачити.

Ваші дії на майбутнє:
1. На брехню реагуйте спокійно, уникайте надміру емоцій та фізичних покарань; Переконайте дитину, що мама і тато найближчі друзі. Розповідайте, що «навіть як що ти нашкодив, кажи, бо за правду сварити не буду», коли бачите що починають обманювати, можна обійняти і сказати, що «мама тобі довіряє, тому не бійся, скажи як то таке сталось…»
2. Спільне вирішення проблеми: намагайтеся знайти причину брехні, разом придумайте інший вихід із ситуації.
3. Хваліть дитину, коли вона каже правду, особливо, коли це вимагає від неї певних зусиль і внутрішньої боротьби.
4. Пам’ятайте про презумпцію невинності. Не робіть поспішних висновків, коли вину дитини не встановлено. Це може травмувати дитину і надалі вона розцінюватиме вас як несправедливу особу.
5. Подавайте добрий приклад. Дитина дуже чутлива до інших людей, особливо, коли вони вчать її говорити правду, а самі іноді брешуть.

Як уберегти дитину від поганої компанії?

«Чому друзі стають для дитини ближче, ніж самі батьки?» – це питання часто задають собі батьки, у яких дитина підліткового чи раннього юнацького віку.

Психологи стверджують, що найчастіше підліток намагаються зав’язати дружбу з невластивим за характером з ним дитиною. Звичайно ж, батьки, дізнавшись про подібну дружбу, починають турбуватися. До речі кажучи, слід зазначити для заспокоєння батьків — підліткова дружба в більшості випадків швидкоплинна. Тому, найголовнішою умовою вирішення цієї проблеми – це спокійне ставлення до такої дружби.

Сумно, але багато батьків роблять у таких випадках одну і ту ж помилку: забороняють дитині дружити з деякими дітьми. Чи можна домогтися результатів у такий спосіб? Можна, якщо батьківський авторитет неймовірно високий. Але, в більшості випадків, діти починають робити все на зло батькам, так як для них властиве протиріччя . Дитина просто перестає розповідати своїм батькам про те, де і з ким вона була, тобто батьки стають мало поінформованими. Така «таємна», або «тіньова» дружба — неймовірно захоплююче заняття, яке переповнене пригодами і скритністю, а яка дитина відмовиться від пригод і можливості вести «подвійне» життя?

Замість заборон можна використовувати інший, більш результативний метод: дозволити дитині дружити, причому зробити це треба від чистого серця, як би важко не було. Не можна упереджено ставитися до всіх нових друзів дитини, адже новий друг тільки на перший час виглядає конфліктним і некерованим, а на ділі виявляється чудовою людиною. Спробуйте подивитися на нових друзів своєї дитини з іншого боку і спробуйте знайти в них щось хороше і привабливе (зрештою, ваша дитина в них щось побачила). Проте, якщо ваша дитина насправді потрапила в «погану компанію» де є особи з девіантною чи делінкветною поведінкою потрібно спокійно та у формі діалогу пояснити дитині свою думку. Важливим правилом – є переключення інтересів підлітка. Трапляється й таке, що вашій дитині просто не вистачає інтересів і захоплень в житті, а там, в тій компанії, їй пропонують пригоди, авантюри і ризик.

Потрібно спробувати переключити підлітка на якесь заняття, яке б повністю задовольняла його тягу до пригод. Наприклад, це можуть бути секції, такі як волейбол, бокс, скелелазіння, стрибки з парашутом. Але, крім таких екстремальних видів спорту також є танці та туризм.

Що робити, якщо дитина вже в поганій компанії?

Якщо дитина «втягнулася» в компанію, необхідно знайти цьому причину. Часто в такій компанії виявляється дитина, яка відчуває себе ізгоєм – вдома не розуміють, в класі зневажають … Залишається тільки подружитися з хуліганами: дивуйтеся і заздріть!

З'ясуйте, чи справді вашій дитині комфортно з друзями, чи відчуває вона себе потрібною вдома. Скоріш за все, підліток і сам незадоволений такою дружбою, а допомоги попросити не у кого або просто страшно. У такому випадку дайте йому зрозуміти, що ви ні в якому разі не будете його лаяти, щоб він знав — ви приймете його в будь-якому випадку.

/Files/images/picture/фото.png

Кiлькiсть переглядiв: 367